Anoreksiya Nervoza (Aşırı İştahsızlık) Evde Tedavi Yöntemleri

Anoreksiya Nervoza, iştahsızlık olarak da bilinir. Özellikle genç kadınlarda görülen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bozukluktur. Aşırı zayıflama tutkunu her bireyde oluşabilir.

Dünya insan nüfusunun %80’inden fazlasında görülüyor. Düzensiz diyet takip eden insanlarda Anoreksiya Nervoza hastalığı görülebilir. Bu durumu evde bitkisel yollarla tedavi edebiliriz. Bu sayede kimyasal ilaçların meydana çıkardığı yan etkilerden de kurtulmuş oluruz. 

Anoreksiya Nervoza Doğal ve Bitkisel Tedavisi

Sarımsak: Anoreksiya Nervoza Hastalığının en iyi tedavi yöntemlerinden birisi sarımsaktır. Sarımsak, sindirim sistemini düzenler, mide gazı sorununu giderir. 2-3 diş sarımsağı bir fincan suda kaynatın. Sonrasında sarımsağı süzün.

Biraz limon suyu ekleyin ve günde iki kez alın. Sarımsak bir antibiyotik görevi görür, vücudun iştahını artırmaya yardımcı olur. Sabah erken vakitlerde sarımsak suyu alırsanız gün içinde iştahınızın arttığını göreceksiniz.

Zencefil: İştahsızlık için zencefil oldukça faydalıdır. Etkili bir doğal çaredir. Zencefili ezin ve macun haline getirin. Biraz tuz ve su ekleyin. Bu karışımı bir hafta boyunca günde iki kere tüketin. Ayrıca çay olarak da zencefili kullanabilirsiniz.

Turunçgiller: Günde yiyeceğiniz bir portakal veya mandalina Anoreksiya Nervoza hastalığını sizden uzak tutacaktır. Turunçgiller vücudun enerji ihtiyacını geri kazanmasını sağlayacaktır. Portakal veya mandalinayı hergün yiyin veya portakal suyunu günde en az iki bardak tüketin. İştahınız açılacaktır.

Elma: Hergün elma yemek iştahınızı geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Anoreksiya Nervoza hastalığına karşı içeriğinde barındırdığı oksidanlar, kalsiyum ve vitaminler iştahsızlığa birebirdir.

Ekşi Üzüm: Ekşi üzüm yemekten önce ve sonra alınabilir. Et yemeklerine bir miktar ekşi üzüm suyu eklemek iştahınızı oldukça artıracaktır. Yaklaşık bir ay düzenli ekşi üzüm tüketimi yine iştahınızın açılmasına yardımcı olacaktır.

Nane: Nane otu vücudunuzdaki açlığı tetikleyen doğal mezelerden biridir. Bir hafta boyunca nane suyu alırsanız yemek yeme iştahınız artacaktır. Yemek yeme alışkanlığınızın kendiliğinden değiştiğine şahit olabilirsiniz.

Yorumla