Diş Macunu İle Gebelik Testi : Nasıl Yapılır, İşe Yarıyor mu?

Diş macununu ile gebelik testi nasıl yapılır, diş macunu yoksul ya da zengin olsun, her evde bulunan ortak bir maddedir. Bu testi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Diş macunu ile hamilelik testi yaklaşık bundan on sene önce, eczanelerde satılan gebelik testi kitleri olmadan önce en çok tercih edilen testlerden biriydi.

Bu testin en güzel tarafı nerede olursanız olun, seyahat ederken bile yanınızda taşıyıp, dakikalar içinde kolaylıkla hamile olup olmadığınızı anlayabilecek olmanız.

Evde hamilelik testi nasıl yapılır” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi bu testi sabahleyin ilk idrar ile yapmanız alacağınız doğru sonuçlar için oldukça önemli.

Bu test için tercih etmeniz gereken diş macunu beyaz olmalı, renkli macunlar pek sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.

Testi Yapmak İçin Gerekli Malzemeler 

Yöntemi uygularken kullanacağınız diş macununun markası çok önemli değildir. Fakat macunun beyaz olması önemli. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere az bir macun bu test için yeterli.

Bunu tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum testi sabahın ilk idrarı ile yapmamız gerekiyor.

İdrarla macunu koyacağımız bir kaba ve karıştıracağımız bir kaşığa ihtiyacımız var, bütün malzeme bu kadar.

Macunu idrarla karıştırmak için kullanmadığınız bir çay kaşığını kullanabilirsiniz.

Diş macununu ile gebelik testi nasıl yapılır?

Bir kaba az miktarda beyaz diş macunu sıkın. Sabah idrarını içerisine döktükten sonra fırça ile yavaşça karıştırın. İdrarda bulunan HCG hormonu, diş macunu ile karıştırıldığında diş macunu içerisinde bulunan kimyasallarla reaksiyona girer.

Bu nedenle karışımın rengi açık veya mavimsi olmaya başlar ve köpürürse sevinebilirsiniz, bu hamile olduğunuz anlamına geliyor. Eğer sonuç pozitifse karışım aşağıdaki gibi bir hal alır.

diş macunu ile hamilelik testi, diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır

diş macunu ile hamilelik testi

 

Eğer aşağıdaki resimdeki gibi karışımda herhangi bir değişim olmadıysa hamile olmadığınız anlamına geliyor. Fakat kesin sonuçlar için bir kan testi de yaptırabilirsiniz.

Bazı farklı marka diş macunları resimdeki gibi karıştırmaya çalışsanız da birbirine karışmaz buda sonucun negatif olduğu anlamına geliyor.

diş macunu ile gebelik testi nasıl yapılır - diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır

diş macunu ile gebelik testi nasıl yapılır

Bir başka sonuçta da diş macunu birbirine karışır fakat ne rengi değişir nede köpürür bu durumda da sonuç büyük ihtimalle negatiftir.

diş macunu ile hamilelik testi, diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır

diş macunu ile hamilelik testi

Diş macunu ile gebelik testi yapanlar şunu hiçbir zaman unutmayın, hiçbir hamilelik testi % 100 güvenilir değildir.

Daha kesin sonuçlar için evde hamilelik testi yapmanız için hazırladığımız 10 adet yöntemi içeren “evde gebelik testi nasıl yapılır” başlıklı yada “karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır” başlıklı yazımızı okuyup bu yazılardaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Diş macunu ile gebelik testi işe yarıyor mu?

Bu yöntem hamile olup olmadığınızı saptamanın en iyi yolu olmayabilir, ancak bir kan testi yaptırana kadar içinizdeki merakı dindirecek hızlı ve kolay bir yöntemdir.

Bazı kadınlar sonuçların doğru olup olmadığını anlamak için bu testten sonra kan testi yaptırmışlar ve çoğusu testin başarılı sonuçlar verdiğini söylemişler.

Hamile kalacağınızı düşünüyorsanız elbette diş macunu ile yapılan hamilelik testini deneyebiliriz (sizin için işe yarayabilir!), Ancak sonuçlarını doğrulamak ve kesin bilgi almak için bir sağlık uzmanıyla görüşmek en iyisidir.

Siz de diş macununu ile gebelik testi nasıl yapılır başlıklı yazımızdaki yöntemi uyguladıktan sonra alacağınız sonuçları aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Diş macunu ile gebelik testi videosu

Diş macunu ile gebelik testi videosu çeken bir arkadaşımızın videosunu buradan paylaşmak istedim. Sonuç yukarıdaki gibi çıkmasa da izlediğiniz zaman göreceksiniz, farklı bir yöntemle hamile olup olmadığınızı anlayabiliyorsunuz.

 

Yorumla

5 yorum