Evde Göz Çevresi Kremi Nasıl Yapılır?

Evde göz çevresi kremi yaparak cildinizi güzelleştirip cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Peki evde göz çevresi kremi nasıl yapılır? Sadece 2 malzeme kullanarak yapacağınız göz çevresi kremi tarifleri için yazımızın devamını okuyunuz.

Göz çevresi, yüzün en hassas kısmıdır ve göz çevresindeki cilt çok incedir. Bu bölüm nemlendirilmeli ve yumuşak, esnek olabilmesi için beslenmelidir. Derinden beslenen bir cilt sıkı kalır ve kolay kolay kırışıklık oluşmaz.

Yaşlanma elbette kaçınılmazdır. Ancak, erken yaşlanma belirtilerini engelleyerek, daha güzel ve sağlıklı bir yüze sahip olmak yine bizim elimizde. Bu basit göz kremi tarifleri, göz çevresinin sağlıklı tutulmasında ve doğal güzelliğinizi korumada size yardımcı olacaktır.

İşte Ev Yapımı Göz Çevresi Kremi Tarifleri:

1. Badem Yağı ve Yoğurt Göz Kremi

Badem yağı, göz çevresini ve göz altlarını besleyen, göz çevresindeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşumunu önleyen, göz altı morluğu oluşumunu engelleyen, mükemmel bir doğal güzellik ürünüdür.

Malzemeler:

 • ½ ölçek badem yağı
 • 1 ölçek yoğurt

Kullanımı:

Yoğurt ve badem yağını iyice karıştırın ve göz altlarına uygulayın. En iyi sonuç için bir gece yüzünüzde kalsın. Sabah yüzünüzü yıkayın.

2. Havuç ve Ekşi Krema Göz Kremi

Betakaroten, cilt sağlığı için harika bir bileşendir. Havuç, yoğun betakaroten içeriği sayesinde cildinizi canlandırır ve onarır. Ekşi krema ise; cildinizin tonunu açar ve güzelleştirir.

Malzemeler:

 • ½ ölçek ekşi krema
 • ½ ölçek havuç suyu

Kullanımı:

Malzemeleri bir kasede karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Sonra göz çevresine uygulayın. Daha iyi sonuç için bir gece yüzünüzde bırakın. Ertesi sabah yıkayın.

3. Mayonez ve Badem Yağı Göz Kremi

Badem yağındaki D ve E vitaminleri antienflamatuvar, tahriş önleyen, antioksidan ve besleyici olarak görev yapar. Mayonez ise: etkin bir şekilde cildi nemlendirir ve derinlemesine nüfuz eder.
Malzemeler:

 • ½ çay kaşığı badem yağı
 • ½ çay kaşığı mayonez

Kullanımı:
İki malzemeyi bir kapta iyice karıştırın. Göz çevresine uygulayın. Bir gece bekletin. Sabah yüzünüzü yıkayın. Bu karışım aynı zamanda göz şişliklerine de iyi gelir.

4. Kakao ve Yoğurt Göz Kremi

Kakao, cildin derinliklerine nüfuz eder, cildi besler ve nemlendirir. Yoğurdun cildinize faydaları saymakla bitmez. Yoğurt başlı başına bir doğal güzellik ürünüdür.
Malzemeler:

 • 1 ölçek kakao tozu
 • ½ ölçek yoğurt

Kullanımı:

Bir kasenin içine kakao tozunu ve yoğurdu koyun. İyice karıştırın. Krem kıvamına getirin. Eğer çok katı olursa, az miktarda su ekleyin. Yatmadan önce göz çevresine uygulayın. Gece boyunca bekletin. Sabah yüzünüzü yıkayın.

5. Kakao Yağı ve E Vitamini Göz Kremi

Kakao yağı, cilde esneklik kazandıran ve cilt kırışıklığını önleyen bir yumuşatıcıdır.
Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı kakao yağı
 • 3 tane E vitamini kapsülü

Kullanımı:

E vitamini kapsüllerini bir kaba boşaltın, kakao yağını ilave edin ve iyice karıştırın. Karışımı yatmadan önce göz çevresine uygulayın. Bir gece bekletin ve sabah yüzünüzü yıkayın. Bu doğal göz kremi, yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi sıklaştırır, kırışıklıkları azaltır.

6. Hindistan cevizi Yağı ve E Vitamini 

E vitamini deriden kolaylıkla emilir ve cildinize son derece faydalıdır. Cildi besler, cildin nem dengesini korur ve cildi parlatır. Hindistan cevizi yağı, antioksidan özelliği sayesinde ciltteki yaşlanma belirtilerini geciktirdiği için önemlidir.

Malzemeler:

 • 3 çay kaşığı hidistan cevizi yağı
 • 1 adet E vitamini kapsülü

Kullanımı:

Hindistan cevizi yağından 3 çay kaşığı alın ve buna bir E vitamini kapsülünün sıvısını ekleyin. İyice karıştırın. Karıştırmadan önce hindistancevizi yağını sıvılaştırın. Gözlerinizin altına uygulayın ve bir gecelik güzellik uykusuna dalın. Sabah yüzünüzü yıkamayı unutmayın 🙂

7. Badem Yağı ve Kuşburnu Yağı 

Kuşburnu yağı ciltte tamamen emilir. Cildi derinlemesine besler. Kırışıklıkları azaltır. Yara izlerini ve cilt lekelerini temizleyen yağ asitleri içerir. Şifa kaynağıdır, güvenlidir ve seyreltilmeden de kullanılabilir.

Malzemeler:

 • 2 çay kaşığı badem yağı
 • ½ çay kaşığı kuşburnu yağı

Kullanımı:

Badem yağını ve kuşburnu yağını karıştırın. Gözlerinizin etrafına yavaşça uygulayın ve bir gece bekletin. Düzenli kullanım cildinizi parlatır, sıkılaştırır ve göz çevresinde ince çizgiler oluşmasını geciktirir. Sağlıcakla kalın…

Evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz 7 farklı göz çevresi kremi tarifini anlattık. Siz de evinizde bulunan veya kolay temin edebileceğiniz malzemeleri kullanarak göz çevresi kreminizi kendiniz yapın.