Kalp Ağrılarına İyi Gelen 6 Şifalı Bitki

Kalp ağrıları, koroner atardamarların tıkanması nedeniyle genellikle göğüs kısmında ortaya çıkar. Ağrısı şiddetli bir şekilde hissedilebilir ve yüz, üst omuz, çene ve sırt kısmına yayılabilir. Kalbe giden veya kalpten çıkan damarların tıkanması sonucu kalp fazla miktarda laktik asit üretmeye başlar ve bu da kalp ağrılarının oluşmasına neden olur.

Tıkanıklık, koroner atardamarların işlevini yerine getiremediğinde meydana gelir. Kalp ağrıları genelde düzenli sigara içenlerde ve kolesterol seviyesi yüksel olan insanlarda görülür. 

Kalp ağrılarına iyi gelen bazı şifalı bitkiler vardır. Kalp ağrılarına doğal çözüm olarak bu bitkileri kullanabilirsiniz. Ancak kalp ağrısı önemli bir risk ve sorunu işaret edebileceğinden öncelikle doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Kalp Ağrılarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Zencefil 

Zencefil aşırı obezlik ve yüksek kolesterol nedeniyle ortaya çıkan kalp ağrılarına karşı çok etkili bir bitkidir. Zencefil, dolaşım sistemini düzenler ve kanı sulandırma özelliği vardır. Böylece damarlarda iyi bir kan akışı meydana getirir.

Zencefil suyu günde iki kez tüketilmelidir. Zencefili günlük yemeklerinize katabileceğiniz çayını hazırlayarak tüketmeniz de kalp sağlığı dahil birçok alanda fayda sağlayacaktır.

Sarımsak Kullanımı

Sarımsak kolesterol seviyesini düşürmek için çok etkili bir bitkidir. Her gün bir bardak ılık suyla iki diş sarımsak yutun. Sabahın erken saatlerinde ve aç karnına alınmalıdır. Sarımsağı ayrıca günlük tükettiğimiz gıdalara da katarak vücudumuzun ihtiyacını karşılamış oluruz. Sarımsak antioksidan etki görür ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Böylece kalp ağrılarının etkileri yavaş yavaş vücuttan atılır.

Arnavut Biberi 

Arnavut biberinde bulunan kapsaisin maddesi, vücuttaki kolesterolün dengelenmesini sağlar. Ayrıca damarlardaki kanın sağlıklı bir şekilde vücutta dolaşmasına yardımcı olur. Arnavut biberi damar tıkanıklıklarına iyi gelir ve atardamarlardaki dejenerasyonu yavaşlatır.

Limon 

Limon atardamarlardaki yağ ve kalesterolün birikmesini önler. İnsan vücudundaki toksik maddelerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Bir kaşık saf limon suyunu ılık bir bardak suya katın ve için. Yemek yemeden önce aç karnına alınması etkiyi artırır. Limon suyuna bal ilave etmeniz halinde tam bir anti kolesterol içeceği elde etmiş olursunuz.

Sukabağı

Sukabağı, yağ içermeyen sağlıklı sebzelerden biridir. Sukabağında su miktarı yüksektir ve bu nedenle mevye suyu şeklinde tüketimi uygundur. Vücudunuzdaki Kalp ağrıları ve kalesterol düzeyiniz için Sukabağı tüketimi oldukça faydalıdır.

Fesleğen

Fesleğen bir doğal ağrı kesicidir. Çiğ olarak yenebilir. Yapraklarındaki suyu almak için çiğnemeniz yeterli olacaktır. Kalp ağrısı çeken herkes günde üç kez Fesleğen yaprağını tüketebilir. Ayrıca Fesleğen yapraklarını suda kaynatıp ılık hale gelmesini bekledikten sonra çay şeklinde de tüketimi uygundur.

Yorumla