Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır sorusunu son zamanlarda çokça duymaya başladım. Siz değerli anne adayları için bu konuyu detaylı bir şekilde araştırıp aşağıda anlatmaya çalıştım.

Karbonat çok yaygın olarak kullanılan bir mutfak malzemesidir. Bu testin doğruluğu % 70 olarak hesaplanmıştır ve bu nedenle pek çok anne adayı hamilelik test kiti almadan yada bir kan testi yaptırmadan önce önce bu teste güveniyor.

Test işlemi oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey bir kaba aldığınız idrarınıza karbonat ilave etmek.  Sonuç birkaç dakika içinde ortaya çıkacak ve beklediğiniz haberi alacaksınız. Bu yöntem son derece güvenli, basit, kolay ve kullanışlı bir yöntemdir.

Gebe kalan kadınlar bebeğin cinsiyetini öğrenmek için de bu yöntemi kullanmışlardır fakat çok doğru sonuçlar alınamamıştır.

Ayrıca yöntemin nasıl yapıldığının videosunu da yazımızın sonundan paylaştık.

karbonatla hamilelik testi - karbonatla gebelik testi - karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır - karbonatla gebelik testi nasıl yapılır

karbonatla hamilelik testi

Karbonatla Hamilelik Testi Yapmak için Gerekli Malzemeler 

Bu testi yapmak için, 1 (bir) çorba kaşığı kabartma tozu, açık renkli ve kuru bir kap ve birikmiş idrara ihtiyacımız olacak. 

Test Nasıl Yapılır?

Temiz ve kuru bir kaba, 1 çorba kaşığı kabartma tozu atın. Bunun içerisine birkaç damla idrar örneği ekleyin. Sonuç iki şekilde olabilir:

  •  Bu ikisinin reaksiyonu sonucu karbonat köpürebilir.
  •  İkinci sonuç ise tam bunun tersidir. Yani karışımda köpürme olmaz idrar duru bir şekilde kalır.

Test sonunda karbonat köpürmüş ise, muhtemelen rahminizde bir bebek taşıyor olabilirsiniz.

Öte yandan, ikinci durumda, yani karbonatın köpürmediği durumda hamile olmadığınız ortaya çıkar fakat bazı kadınlar bu test sonucunda yapılan ileri tetkiklerde bir kız çocuğu sahibi olacaklarının haberini de almışlardır. Hamileliğinizden tam emin olmak için evde hamilelik testi nasıl yapılır başlıklı yazımızda anlattığımız diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Karbonatla Hamilelik Testi Ne Kadar Güvenilir?

Bu teste sonuçlarına göre hemen bebek alışverişi yaparak bütçenize zarar vermeyin.

Bununla birlikte, yine de, bu testin sonucunu hafife almayın, çünkü bu testi yapan 10 kadından en az 7’si için doğru olduğu kanıtlanmıştır.

Bu testlerin yanı sıra, hamile olup olmadığınızı anlamak için daha önceden yayınladığımız ‘ evde gebelik testi nasıl yapılır’  ve “diş macunu ile gebelik testi nasıl yapılır “ “çamaşır suyu ile gebelik testi nasıl yapılır”başlıklı yazılarımızı okuyabilir oradaki yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Karbonatla hamilelik testi ne zaman yapılır

Bu yöntem cinsel ilişkiden hemen sonra uygulanırsa doğru sonuç vermez. Doğru sonuçlar almak için herhangi bir test yapmadan önce en az 3 hafta beklemeniz gerekir. Gebelik testi yaptırmanın en uygun zamanı adet döngüsünün geciktiği ilk gün ve tercihen sabahları yaptığınız ilk idrarla yapılan testtir.

Karbonatla Gebelik Testi Yaparken Bunları da Aklınızda Bulundurun 

Hamile olup olmadığınızı anlamak için testler yaparken aşağıdaki yönergelere uymak sonucunuzu daha doğru hale getirecektir.

  • Yukarıda belirtilen yöntem idrar testine dayanmaktadır, bu nedenle daha doğru sonuçlar almak için sabah idrar örneğini almanız önerilir.
  • Bu test bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, ancak kadınlar tarafından yıllardan beri kullanılmaktadır. Bu nedenle daha doğru sonucu elde etmek için, her zaman doğru miktarda içerik (karbonat ve idrar) kullanın.
  • Bu test çoğu zaman doğru sonuç verir, ancak bunların% 100 doğru sonuç verdiğini söyleyemiyoruz. Evde hamilelik testlerini kullandıktan sonra kesin sonuçları öğrenmek için bir jinekolog ile görüşmeniz önerilir.

Karbonatla gebelik testi nasıl yapılır video ile izleyin

Evde karbonatla hamilelik testini yaptıktan sonra aldığınız sonuçları alttaki yorumlar kısmından bizimle paylaşarak diğer anne adaylarına yol gösterebilirsiniz.

Yorumla

38 yorum