KIL Kurdu (Bağırsak Paraziti) Evde Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 KIL Kurdu şekil olarak ipliğe benzer ve bağırsak paraziti olarak bilinir. Erkek, kadın ve çocuklarda görülebilir. Genellikle hijyenik olmayan koşullarda yaşayan insanlarda daha çok görülür.

Ciddi bir sağlık problemi olmamakla birlikte tedavi edilmesi gerekir ve bulaşıcıdır. Kıl kurdu tahriş, kaşıntı ve iltihaplanmaya sebep olur. Vücudun her bölümünde görülebilir ve kolay bir şekilde evde kendiniz tedavi edebilirsiniz.

KIL Kurdu Evde Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri 

Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı, Kıl Kurdu dökme için oldukça faydalıdır. Zeytin yaprağı vücutta oluşan parazit ve solucanları öldürür. Zeytin yaprağının en güzel yanı kıl kurdu tedavisi için uzun süre beklemenize gerek bırakmaması. Çok etkili olduğu için çocuklarda daha düşük dozda tüketilmelidir.

Bağırsak paraziti için zeytin yaprağı

Sarımsak

Sarımsak iyi bir antioksidandır. Kıl kurdu parazitlerinden kurtulmanıza yardımcıdır. Günde alacağınız 2 veya 3 diş sarımsak ile bağırsak parazitlerinin yok edilmesi sağlayacak ve bulaşma olasılığını azaltacaktır.

Lifli Gıdalar

Lifli gıdalar sağlığınız ve kalbiniz için her zaman faydalı ve gereklidir. Lifli gıdalar kişiyi aktif ve zinde tutar. Lifli gıdalar tüketerek bağırsak parazitlerinden kaynaklanan problemi en aza indirgemiş olursunuz. Marketlerde aldığınız gıdaların içeriğine bakarak lifli gıdaları tercih etmenizde fayda vardır.

Papaya Tohumu

Papaya, cildiniz ve sağlığınız için her zaman iyidir. Güzellik ve sağlık için iyi gelen papaya da her zaman tavsiye edilir. Papayanın tohumları aynı zamanda kıl kurduna bire birdir.

Papaya tohumlarında hücre duvarlarına zarar veren canlıları öldürecek enzimler vardır. Papaya tohumlarını balla karıştırıp yiyebilirsiniz. Benzer şekilde ananas ve suyu da parazitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu meyvelerde solucanları öldüren sindirim enzimleri vardır.

papaya tohumu

Pelin Otu 

Pelin otu vücudunuzda oluşan ve vücudunuzdaki iltihaplanmaya neden olan parazitleri öldürmeye yarayan oldukça faydalı bir ottur. Sarı çiçekleri olur. Doğu Anadolu’da yaklaşık 1 metreye kadar uzayan türleri vardır.

Pelin otu

 

Yorumla