Meme Kanserinden Korunmak için Doğal ve Bitkisel Yöntemler

Meme kanseri, 30 yaşı üzeri kadınlarda görülen ciddi problemlerden biridir. Günümüzde her 10 kadından 2’sinde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinden korunmak için bitkisel ve doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Üstelik kolay ve basit yollarla.. Doğal bitkiler kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve kontrol altına alınmasını sağlar.

İşte Sizi Meme Kanserinden Koruyan Bitkiler

Keten Tohumu

Keten tohumunun çok faydalı olduğu bilinir. Özellikle Omega 3 yağ asidi bakımından oldukça zengindir. Ayrıca keten tohumunda bulunan lifler ve antioksidanlar sağlığımız için zorunlu olan mikro besin maddeleridir.

Keten tohumu, meme kanserinden korunmak için kullanılmakla beraber dünyanın birçok yerinde meme kanserini tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Sağlığınızı tehdit eden kolesterolü de azaltır.

Keten tohumunu suyla karıştırıp içebilirsiniz. Tadı hoşunuza gitmese de meme kanseri için bitkisel bir ilaçtır.

Taze Yaban Mersini

Harika bir tada sahip olması sebebiyle zaten çoğumuz tarafından severek yenilen bir meyvedir. Yaban mersininde yüksek miktarda bulunan antioksidan sayesinde her türlü tıbbi hastalıkta kullanılıyor.

Özellikle meme kanserinde kanser hücrelerinin yayılmasını durduran muhteşem bir meyvedir. Yaban mersininde bulunan ve antisiyanin diye adlandırılan pigmentler çok iyi bir antioksidan maddelerdir.

Bu maddeler meme kanseri hücrelerinin büyümesini azaltmada oldukça etkilidir.

Balık Yağı

Balıkseverlerin balığı tüketmelerinin bir başka nedeni daha var. Yapılan bir araştırmaya göre balık yağında bulunan antioksidan maddeler sayesinde balık tüketen kadınların meme kanseri olma riski oldukça azaldığı tespit edilmiştir. Meme kanserinden uzak durmak istiyorsanız, düzenli olarak balık yiyin veya balık yağı takviyesi alın.

Omega 3 bakımından çok zengin besin olduğu için düzenli olarak tüketilmesi meme kanserine yakalanma riskini azaltacaktır.

Sarımsak 

Sarımsak, doğal faydaları ve yemeklere kattığı tat ile dünyaca ünlüdür. Sarımsak meme kanseri tedavisinde faydası kanıtlanmış hatta kanseri tamamen engellediği ispatlanmıştır.

Sağlıklı kalmak istiyorsanız düzenli olarak sarımsak tüketmelisiniz. Kanser ile mücadelede gereken tüm maddeleri bünyesinde bulundurur. Diyet programlarınıza mutlaka sarımsak ekleyin.

D Vitamini

İnsan vücudunda D vitamini kanser hücreleriyle mücadelede önemli bir etkendir. Kemikleri güçlendirirken meme kanserine karşı vücudun korunmasını sağlar. Vücuda giren gıda maddelerindeki kalsiyumun emilimi için D vitamini önemli rol oynar.

Balık ve takviye formlar vücut için önemli olan D vitaminini içerir. Ayrıca zararlarından korunarak, bilinçli bir şekilde düzenli olarak güneşlenmek, vücuda D vitamini alımını sağlar. Düzenli olarak D vitamini alımı sayesinde, meme kanseri de dahil olmak üzere birçok hastalıklardan korunmuş olacaksınız.

Yorumla