Yağ Yakıcı Ev Yapımı Detoks İçecek Tarifi

Detoksifikasyon, vücuttaki toksinleri atma olayıdır. Karaciğer, böbrek, bağırsak vs. gibi organlarımız toksinleri atmak için sürekli çalışır. Çeşitli Detoksifikasyon içecekleri bu konuda yardımcı olur.

Özellikle bu detoks içecekler toksinleri atmada büyük oranda yardımcıdır, tabi doğal ise…

Vücudunuza faydalı, lezzetli, sağlıklı ve besleyici bir detoks içeceğini evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Ayrıca yediğiniz besinlerdeki vitamin ve minerallerin daha iyi emilmesini sağlar.

Detoksifikasyona yardımcı olan, yağ yakmanızı sağlayan ve metabolizmanızı hızlandıran leziz içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu ev yapımı detoks içecek; yapımı kolay, lezzeti harika ve son derece sağlıklıdır.

Vücudunuzu toksinlerden arındıran ve aynı zamanda kilo vermenizi sağlayan faydalı bir içecektir.

Ananas: C vitamini ve antioksidanların bol olduğu ananas etkili bir detoksifikasyon işlevi görür ve doğal bir tatlandırıcıdır

Yeşil Elma: Bu meyve, florizin, pektin ve polifenol içermesi sebebiyle, mükemmel bir toksin arındırıcı ve yağ yakıcı olarak çalışır.

Ispanak: İçerisinde oksidan ve bol lif olması sebebiyle kalori yakmak için iyi bir besindir.

Yeşil Çay: Mükemmel bir anti-oksidan özelliği taşıyan bu çay, kilo verme ve toksinlerden arınmak için iyi bir seçim olur.

Salatalık: Doğal bir idrar sökücü olarak bilinir, mineral ve vitamin deposudur. Salatalık detoksifikasyonu kolaylaştıran bir sebzedir.

Limon: C Vitamini bakımından zengin olan bu meyve detoksifikasyona yardımcı olur. Kandaki ölü hücreleri ve toksinleri yok etmek için çok etkilidir. Bakterileri vücuttan atmak için karaciğeri aktif hale getirir. Ayrıca yağ yakmaya yarayan polifenol içerir.

Nane: Diğer bir C vitamini bol olan besinimiz nane. İçerisinde; A vitamini, bakır, demir, potasyum, magnezyum ve kalsiyum içerir. Nane, sindirime yardımcı olur, safra kesesi için faydalıdır.

Zencefil: Zencefil, bağırsakların çalışmasına yardımcı olan ve vücudun yağ eritmesini artıran gingerol (iltihaf sökücü) adlı bir bileşim içerir. Ayrıca kan dolaşımına yardımcı olur. Kansere karşı güçlü bir etkisi vardır.

Hindistan Cevizi Suyu: Kan da çözünme özelliğinden dolayı, vücudu temizlemeye yardımcı olur. Tüketildiğinde kilo verme daha kolay olur.

Bal: Doğal bir tatlandırıcı olan ve enerji veren bal, vücudunuzdaki toksinleri temizlemeye yardımcı olur.

Yağ Yakıcı Ev Yapımı Detoks İçecek Nasıl Yapılır?

İhtiyacımız Olanlar:

 

 • 1 Kase kadar Ananas
 • 1-2 yaprak Ispanak
 • 1 Adet Yeşil Elma
 • 1 Bardak soğutulmuş Yeşil Çay
 • 1 Parça Zencefil
 • 1 Bardak Hindistan Cevizi Suyu
 • 1 Kaşık Limon Suyu
 • 2 Çay kaşığı Bal
 • Yarım Salatalık
 • 6-8 yaprak Taze Nane

Adımlarımız:

1. Ispanağı Mutfak robotuna ekleyin.

 

2. Zencefili ekleyin.

 

3. 1 Bardak yeşil çayı ekleyin.

 

4. 1 Bardak Hindistan cevizi suyu ekleyin.

5. Sıvı hale gelene kadar robotta öğütün.

 

6. Ardından Ananası ekleyin.

7. Yeşil elmayı da ekleyin.

8. Kabukları soyulmamış yarım salatalığı ekleyin.

9. Tekrardan öğütün.

10. 2 Çay Kaşığı Balı ekleyin karışıma.

11. Ardından karışıma 1 kaşık kadar limonu sıkın.

12. 6-8 yaprak taze naneyi de ekleyin.

13. Sıvı hale gelene kadar karıştırın.

14. Artık bardağınıza doldurup keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bu özel karışımdan her gün 1 bardak içebilirsiniz. Kalanını buzdolabında saklayabilir ve birkaç gün içinde tüketebilirsiniz. Afiyet Olsun.

Dikkat etmeniz gerekenler:

 • Ev yapımı detoks içeceğe istediğiniz başka meyveleri de ekleyebilirsiniz.
 • Bu ev yapımı detoks içecek sizi tok tutar ve sindirime yardımcı olur. Yağ yakıcı bir özelliği vardır. İçecek fazla sıvı ise; mango, muz ve avokado gibi yoğun meyveler eklenebilir.
 • Kilo vermek için içeceğimizde %70 sebze %30 meyve oranını göz önüne alarak hazırlayınız. Bunun sebebi şeker oranını az tutmaktır.